Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. Czesława Sadłowskiego
Rajd

Rajd

Warszawa 04.12.2017

7 października odbył się 32 Jesienny Złaz Turystów zorganizowany przez Warecki Oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka.

Ponad 200 uczestników z ośmiu szkół: SP nr.1 w Warce, Nowa Wieś, Wrociszew, Ostrołęka, Konary, Sułkowice, Watraszew, Zbrosza Duża dojechało autokarami do Woli Łychowskiej, gdzie mieli możliwość zwiedzenia Środowiskowego Domu Samopomocy. Dom ten prowadzi działalność na rzecz osób niepełnosprawnych organizując dla nich terapię poprzez zajęcia i warsztaty dostosowane do ich możliwości. Turyści mieli okazję podziwiać piękne prace plastyczno-techniczne wykonane przez podopiecznych ŚDS. Inicjatorem powstania ŚDS był ksiądz Prałat Czesław Sadłowski i Wójt Gminy Jasieniec p. Marek Pietrzak.

Zwartą kolumną uczestnicy rajdu wyruszyli na sześciokilometrowy pieszy szlak wiodący przez Koziegłowy, Leżne do Zbroszy Dużej. Przy sprzyjającej pogodzie  turyści podziwiali urok jesiennych sadów i pól Jasienieckiej ziemi.

Po około 2 godzinnym marszu, zadowoleni uczestnicy dotarli do naszej szkoły. Pani dyrektor Iwona Janus powitała wszystkich przybyłych gości i zaprosiła do słodkiego poczęstunku i gorącej herbaty. Przy ognisku można było tez upiec kiełbaskę. Po wspólnych zabawach na boisku przybyłe drużyny zaprezentowały wiersze i piosenki turystyczne. Niektóre z nich były napisane na potrzeby rajdu.

Pani prezes Marzena Jankowska przekazała każdej drużynie pamiątkowy dyplom i piłkę a gospodarzom i opiekunom podziękowania. Czas spędzony tego dnia upłynął bardzo mile i szybko.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki