Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi członków SKO

Oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi członków SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 19.11.2018

26 października br. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia oraz oficjalne przyjęcie pierwszoklasistów w szeregi członków SKO

26 października br. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem flagowym szóstka pierwszaków ślubowała być dobrymi uczniami i Polakami, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Beata Miszczuk dokonała symbolicznego pasowania na ucznia dotykając ołówkiem ramion pierwszoklasistów. Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. W tej wyjątkowej chwili pani Dyrektor pogratulowała dzieciom zaprezentowanych umiejętności oraz ich wychowawczyni pani Grażynie Kordulskiej, która przygotowała pierwszaków do wspaniałego występu. Podczas uroczystości dzieci otrzymały upominki i dyplomy oraz pozowały do pamiątkowych zdjęć z przybyłymi na uroczystość gośćmi (m.in. z pracownikiem BS w Klukowie p. Moniką Zawadzką i księdzem proboszczem Jerzym Kaczyńskim). Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców i bliskich. Po części oficjalnej Rodzice zaprosili nauczycieli i gości na  słodki poczęstunek.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania