Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Przyleciały, zostały i założyły gniazdo.

Przyleciały, zostały i założyły gniazdo.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 18.05.2015

Nowi sąsiedzi naszej szkoły- bociany!

Wiosną...

Kwietniowym popołudniem wyszedłem sobie na spacer. Ptaki wesoło śpiewały. W szkole było pusto i cicho. Dzieciaki pilnie odrabiały zadania w domu. Trochę za nimi tęskniłem, ale wiedziałem,że rano znów je zobaczę. Wstąpiłem do zaprzyjaźnionej rodziny kosów mieszkających na przyszkolnym bzie. Porozmawialiśmy chwilę i poszedłem dalej. I właśnie wtedy je zobaczyłem: piękne, smukłe, majestatyczne...bociany. Stały na pobliskim słupie i patrzyły na mnie zaciekawione. Mnie  delikatnie chyba zamurowało. Po chwili odzyskałem mowę i poznałem nowych sąsiadów naszej szkoły.

Na początku maja zabrały się za budowę gniazda. Nieraz widziałem jak pan bocian znosił gałęzie i patyki. Obserwowałem ich mozolną pracę. Podziwiałem archtektoniczne zdolności. W połowie maja gniazdo było już dość duże.  W poniedziałek nie zastałem moich sąsiadów. Było mi smutno i martwiłem się,że nas opuściły. Aż tu patrzę i widzę główkę pani bocianowej. A to takie buciki czerwone! Może zaczęło się wielkie wysiadywanie? Nie wiem, będę  obserwował. Gdy pojawią się nowi lokatorzy od razu Wam o tym opowiem. Tymczasem popatrzcie jakie one są piękne! Podziwiałem je dzisiaj razem z klasą 2 i 3.

Obserwator Zaskórniaczek

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

Zdrowo jem, więcej wiem - sukces

18.10.2020
Uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach - Ligota Woźnicka, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, brali udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem", który jest objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.
Więcej Zdrowo jem, więcej wiem -  sukces