Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Przyjmujemy nowych członków SKO

Przyjmujemy nowych członków SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Warszawa 30.11.2013

Przyjmujemy nowych uczniów i członków SKO do braci szkolnej.

Tradycją Szkoły Podstawowej w Wieleninie jest uroczyste Ślubowanie Klasy I i przyjęcie do swojego grona nowych członków SKO. Tak stało się i w tym roku, w dniu 14 października. Był to dzień pełen wrażeń i wzruszeń, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Podczas trwania tej uroczystości uczniowie otrzymali książeczki SKO z 5-cio złotowym wkładem i prezenty ufundowane przez BS w Poddębicach. Jednak zanim zostali przyjęci do braci uczniowskiej i poszerzyli szeregi SKO, musieli udowodnić przed starszymi  członkami SKO i ,,złą wróżką”, że są tego godni. Klasa I wraz ze swoją wychowawczynią Barbarą Nowak zaprezentowała program artystyczny, w którym wszystkim zgromadzonym osobom, a szczególnie swoim rodzicom zaprezentowały to, czego nauczyły się do tej pory. No i udało się!  Wszyscy wyszli z tej próby zwycięsko! Pierwszaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wykazały się też dużą sprawnością fizyczną i odwagą. Nawet z uśmiechem wypiły ,,kwaśny eliksir ‘’. Na pewno pomogła im obecność rodziców,  no i oczywiście trochę   ,,dobra wróżka”. Ale tylko trochę! Po uroczystym pasowaniu przez  p .dyrektor szkoły Elżbietę Goszczyk ,,magicznym piórem’’i odciśnięciu swojego kciuka w kronice szkolnej stały się uczniami Szkoły Podstawowej w Wieleninie i pełnoprawnymi członkami SKO. Będą tu nie tylko zdobywać wiedzę i rozwijać swoje talenty, ale również nauczą się oszczędzać i planować swoje wydatki. Natomiast za uzbierane pieniądze zaczną spełniać swoje marzenia. Powodzenia!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.