Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany, Siostro i Bracie”!

„Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany, Siostro i Bracie”!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 26.03.2014

Samorząd Uczniowski wyszedł z inicjatywą, aby w tym roku wyjątkowo uczcić dzień 21 III i przywitać Panią Wiosnę na elegancko! W związku z tym ogłosił ten dzień Dniem Krawata pod hasłem: „Przyjdź do szkoły w krawacie, a nie będziesz pytany, Siostro i Bracie”!

Idea akcji była taka, że każdy uczeń, który przyjdzie tego dnia do szkoły w krawacie, nie będzie pytany. Nie miało znaczenia, czy się jest chłopcem, czy dziewczyną. Liczyła się tylko dobra zabawa i poczucie humoru, do którego dodatkiem miał być krawat. Wszyscy wyglądali elegancko i uroczyście, a przy tym odrobinę zabawnie. Ponadto Pani Wiosna na pewno poczuła się dowartościowana. Było suuuppeerr!!! 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania