Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Świątkach
Przedstawienie z okazji Narodowego Świeta Niepodległości.

Przedstawienie z okazji Narodowego Świeta Niepodległości.

Warszawa 06.05.2019

Uczniowie klas trzecich przygotowali apel z okazji 100 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości obchodzonego w Polsce corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r, po 123 latach zaborów (1795–1918). Słuchacze mieli możliwość wspólnego zaśpiewania Hymnu oraz Roty, a także radosnej piosenki „Jesteśmy Polką i Polakiem”. Wysłuchali też wspaniałej recytacji wierszy o Polsce. Występujący otrzymali gromkie brawa, co nagrodziło trud ich przygotowań.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już 5 listopada.

Zaczęliśmy od obejrzenia filmu pt. „Polak mały” – utrwaliliśmy nazwy i wygląd polskich symboli narodowych oraz poznaliśmy legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Zaciekawiły nas obrazy przedstawiające godło w różnych czasach.

Kolejnego dnia korzystaliśmy z interaktywnej mapy Polski przyniesionej przez Colina z II A – zajęcia z wykorzystaniem mapy były doskonałą nauką i zabawą.

Czekały na nas również niespodzianki – otrzymaliśmy wyjątkowy podarunek od Instytutu Pamięci Narodowej – zeszyty z wizerunkiem Józefa Piłsudskiego, w których stworzyliśmy (w formie graficznej) piękne notatki dotyczące polskich symboli narodowych.

Nie zabrakło również elementów kodowania: odkodowywaliśmy godło Polski, stworzyliśmy kubeczkową flagę Polski oraz rysowaliśmy flagę Polski i korzystając z aplikacji Quiver zamienialiśmy je w obraz trójwymiarowy. Ponadto włączyliśmy się w akcję „100 dobrych uczynków na 100-lecie Odzyskania Niepodległości – ilustrowaliśmy na białych oraz czerwonych serduszkach swoje dobre uczynki, jakie udało nam się spełnić w bieżącym roku. Potem te serduszka z dobrymi uczynkami wrzucaliśmy do urny dobrych uczynków.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Dzień Dziecka w Turośli

14.06.2019
Jak co roku skorzystaliśmy z uprzejmości Wójta Gminy Turośl i Szkoły Podstawowej w Turośli i udaliśmy się na gminne obchody Dnia Dziecka.
Więcej Dzień Dziecka w Turośli