Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Przedstawienie teatralne - "W krainie bajek"

Przedstawienie teatralne - "W krainie bajek"

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 25.04.2014

Wszystko, wszystko dziś dla pierwszej klasy… Dodatkowym prezentem był występ klasy VI „W krainie bajek” połączony z pasowaniem na czytelnika Biblioteki Szkolnej. Z tej okazji uczniowie również otrzymali dyplomy i długopisy z logo: „Biblioteka szkolna” ufundowane przez panią bibliotekarkę. Na zakończenie rodzice uczniów klasy I złożyli serdeczne podziękowania za wspaniałą uroczystość i ciepłe przyjęcie ich pociech w poczet uczniów Szkoły Podstawowej w Węgleszynie. Oni też obdarowali swoje dzi

Uczniowie klasy VI zaprezentowali swoje talenty aktorskie wcielając się w znane postacie z bajek: króla, księżniczki, krasnali, Czerwonego Kapturka, Dziewczynki z zapałkami. Był to żywy teatr - małe dzieci mogły włączyć się w odgrywanie różnych scenek aktorskich wybierając postacie, które najbardziej przypadły im do gustu Była to wspaniała zabawa i niezapomniane wrażenia, które zapewne rozbudziły talenty aktorskie. Będą one procentować w życiu jak pieniądze na książeczce SKO.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania