Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Uniejowie
Przedstawienie pt.: "Szkolna kasa oszczędności uczy nas gospodarności, solidności, zaradności, wytrwałości... ."

Przedstawienie pt.: "Szkolna kasa oszczędności uczy nas gospodarności, solidności, zaradności, wytrwałości... ."

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Uniejowie
Warszawa 08.04.2014

"Bądź oszczędnym, abyś mógł być szczodrym" Aleksander Fredro

Dnia 20 marca 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Uniejowie zaprezentowali dla uczniów klas I-III oraz klas IV-VI przedstwienie  pt.: Szkolna kasa oszczędności uczy nas gospodarności, solidności, zaradności, wytrwałości... ." W przedstawieniu wystąpili uczniowie klas IV, V i VI.

Głównym celem naszego wystąpienia było zwrócenie uwagi na temat oszczędzania. Nasi uczniowie nie skupili się wyłącznie na oszczędzaniu pieniędzy. Zwrócili także uwagę na oszczędzanie min.: słów - nie oszczędzaj zwrotów grzecznościowych "Dziękuje", "Przepraszam" itp., wzroku - spędzanie więcej czasu na świeżym powietrzu itp. Przedstwienie zakończyło się odczytaniem zalet i mądrości ludowych o oszczędzaniu. 

Serdecznie dziękujemy za przybycie Pani Dyrektor Banku Spółdzielczego w Uniejowie Pani Cecylii Józefiak. 

I pamiętaj: "Grosz oszczędzony może uróść w miliony." 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania