Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Długołęce-Świerkli
przedstawienie promujące oszczędzanie w SKO

przedstawienie promujące oszczędzanie w SKO

Warszawa 17.04.2016

Rozwijamy talent aktorski

Członkowie SKO na forum całej społeczności szkolnej, grona pedagogicznego oraz rodziców przedstawili inscenizację pt:”Trzy świnki”.

Uczniowie najstarszych klas wraz z opiekunem SKO rozpoczęli przygotowania od refleksji, przemyśleń, pomysłów na twórcze, niepowtarzalne, ciekawe i przemawiające do koleżanek i kolegów naszej szkoły przedstawienie wartości jaką jest oszczędzanie. Pomysłów było wiele, każdy ważny i niepowtarzalny. I tak powstało przedstawienie, które poruszało wiele aspektów problematyki oszczędzania.

Inscenizacja rozpoczęła się fragmentem znanej bajki „Trzy świnki”, z których dwie zbudowały niestabilne domy, zniszczone przez złego wilka, a trzecia „mądra świnka” wybudowała solidny budynek, w którym złoczyńca nie mógł nikomu zrobić krzywdy. W dalszej części przedstawienia następuje przeniesienie do współczesności, gdzie trzy dziewczyny otrzymują po trzy skarpety z pieniędzmi i mają przeznaczyć te gotówkę na zbudowanie domu, zdobycie wykształcenia i spełnienie marzeń. Pierwsza z bohaterek wrzuca pieniądze do szuflady, biegnie na dyskotekę i w rezultacie zostaje okradziona. Druga lokuje swój dobytek w zagranicznym banku i też wszystko traci. Za to trzecia, najrozsądniejsza, umieszcza pieniądze na książeczce SKO w Banku Spółdzielczym, z czego ma same zyski.

Główną ideą inscenizacji było uświadomienie uczniom jak mądrze korzystać z posiadanych dóbr, lokować czy inwestować pieniądze. Widzowie dowiedzieli się z treści przedstawienia, że podobnie jak w bajce „Trzy świnki”, należy z rozwagą kierować swoimi zasobami, umiejętnościami, dokonywać przemyślanych wydatków, bo to wstęp do realizacji marzeń i rozwijania talentów. Młodzi aktorzy wyrazili ogólnie przyjęte zasady, że posiadany kapitał najlepiej złożyć na odpowiedzenie lokaty bankowe, które przynoszą dodatkowe zyski, a nie przetrzymywać w domu lub inwestować w niepewne inwestycje czy zagraniczne banki.

Przedstawienie rozgrywało się na tle wystawy pięknych prac plastycznych dzieci z klas I-III, która stanowiła jego integralną całość. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki