Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
PRZEDSTAWIENIE PROMUJĄCE OSZCZĘDZANIE I SKO

PRZEDSTAWIENIE PROMUJĄCE OSZCZĘDZANIE I SKO

Warszawa 29.03.2017

"OSZCZĘDZAJCIE W SKO, A OPŁACI WAM SIĘ TO!"

Podczas Gminnego Konkursu SKO na forum wszystkich uczniów szkoły i przybyłych gości SKO - wicze z Koła Teatralnego prowadzonego pod kierunkiem Barbary Wasik zaprezentowali przedstawienie, którego tytuł brzmiał: "Oszczędzajcie w SKO, a opłaci wam się to!". 

Jak oszczędzać pieniądze w SKO i nie tylko pieniądze  pokazało przedstawienie teatralne  pt. „Oszczędzajcie w SKO a opłaci Wam się to”, zorganizowane dla całej społeczności szkolnej i zaproszonych uczniów ze wszystkich szkół z terenu Gminy Wodzisław ich opiekunów oraz rodziców.

 

Spektakl teatralny pokazywał wszystkim zebranym jakie są sposoby oszczędzania pieniędzy, wody, prądu oraz makulatury. Zaoszczędzone pieniądze należy wpłacać do SKO, a potem do Banku Spółdzielczego, aby przyniosły duży procent. Uczniowie wspaniale wcielili się w postać wody, żarówki oraz książki i prezentowali różne formy oszczędzania. W przedstawieniu nie zabrakło też humorystycznych scenek z życia szkolnego nawiązujących do oszczędzania. Scenę finałową przedstawienia stanowiła piosenka ułożona przez naszych aktorów
 pt.” Ważna książeczka”

 

W naszej szkole prawie

Wszyscy mają ją

Można z niej wpłacać, kupić sobie coś

I można cieszyć się, można korzyści mieć

Na wycieczkę można jechać też.

 

Mam książeczkę SKO,

Bo książeczek nigdy dość

Co za tytuł o ho! ho!

SKO, SKO!

 

Ale ta historia ma też happy end

Bo zwykła książeczka okazała się

Że bardzo cenna jest, że niesie z sobą zysk

Więc wpłacajcie ile tylko sił.

 

Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami. Mamy nadzieję, że nasi aktorzy zachęcili wszystkich do oszczędzania w SKO, a także w przyszłości w Banku Spółdzielczym. 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki