Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
PRZEBACZYMY ALE NIE ZAPOMNIMY

PRZEBACZYMY ALE NIE ZAPOMNIMY

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 30.04.2014

„My młodzi początku XXI wieku, zapatrzeni w ekrany komputerów śpieszący ku kolorowym mirażom dobrego bytu. Marzenia nasze krążą wokół wielkich domów, szybkich samochodów, bogatych ludzi. Stańmy w biegu! Zatrzymajmy się na chwilę! Tam na nieludzkiej ziemi, kiedyś zabito WIARĘ, NADZIEJĘ, MIŁOŚĆ. Jednym strzałem w tył głowy.”

30 kwietnia 2014 roku członkowie SKO uczestniczyli w uroczystej akademii poświęconej 74. rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”. Uczniowie z wielkim przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i opowiadali o polskich oficerach zamordowanych podczas II wojny światowej przez NKWD w Katyniu wiosną 1940 r. Przedstawili również obraz tragedii nieświadomych zbrodni kobiet, które czekały na swoich mężów, ojców, synów i braci.

W świadomości Polaków nazwa Katyń już zawsze będzie kojarzyła się z ludobójczą polityką władz sowieckich wobec narodu polskiego. Ta tragedia nigdy nie może zostać wymazana z pamięci Polaków. Musimy przebaczyć, ale nie wolno nam zapomnieć o jeńcach z Kozielska, Ostaszkowa i Starobielska oraz innych polskich obywatelach zamordowanych w tamtym czasie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania