Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy
POZNAJEMY PIĘKNO REGIONU

POZNAJEMY PIĘKNO REGIONU

Warszawa 09.04.2018

podczas szkolnych wycieczek....

Już w sezonie jesiennym uczniowie klas młodszych odbyli szereg wycieczek krajoznawczych. Podkarpacie obfituje w ciekawe i wielokulturowe miejsca, które każdy powinien poznać. To m. in. Trzcinica i Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja”; rezydencja magnacka oraz wozownia, oranżeria, storczykarnia i zamkowe ogrody w niedaleko położonym od Świlczy Łańcucie. Stolica regionu to RZESZÓW – w nim mieści się m. in. Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami i licząca 396 m Podziemna Trasa Turystyczna "Rzeszowskie piwnice". W Rzeszowie znajduje się również Muzeum Militariów i Techniki.

Te miejsca odwiedzili odpowiednio uczniowie klas: III a i b, IV a i b, III a i b, II, IV a i b oraz V a i V b.

Takie wyjazdy rozwijają wśród uczniów zainteresowania i pasje turystyczne, krajoznawcze i historyczne.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania