Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu
POZNAJ  POLSKĘ

POZNAJ POLSKĘ

Warszawa 23.05.2023

W dniu 22 maja 2023r. uczniowie klas I-VII pod opieką pani dyrektor i wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka” - jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce, najstarszego polskiego przedsiębiorstwa, które powstało w1250 roku. Wyjazd odbył się w ramach programu "POZNAJ POLSKĘ" finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowe.

 

Początek naszej przygody zaczął się w szybie Daniłowicza. To tutaj poznaliśmy swojego przewodnika, który po drodze opowiadał nam o historii i tajemnicach Kopalni. O rządzących nią siłach  przyrody i etosie ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Schodząc coraz niżej odwiedziliśmy niezwykłe miejsca. Zobaczyliśmy stare maszyny i narzędzia górnicze. Poznaliśmy legendę księżnej Kingi, która przeniosła bogactwo soli na polską ziemię. Nasze zwiedzanie kopalni uwieńczył wyjazd prawdziwą górniczą windą na powierzchnię. Jak mówi się w kopalni- na świat.

Następnie pojechaliśmy do Krakowa.  Tu razem z panią przewodnik odwiedziliśmy przepiękne Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ucałowaliśmy relikwie św. Siostry Faustyny oraz mieliśmy okazję zobaczyliśmy jej przyklasztorną celę, w której mieszkała, i w której po raz pierwszy ukazał się jej Chrystus w postaci ubogiego żebraka.

Kolejnym punktem wycieczki był Kopiec Kościuszki. Tu z panią przewodnik obejrzeliśmy interaktywną wystawę przedstawiającą życie Tadeusza Kościuszki od najmłodszych lat, poprzez naukę, studia, działalność wojskową, aż do śmierci. Na koniec spacerkiem wyszliśmy na Kopiec Kościuszki, gdzie mogliśmy podziwiać piękną panoramę Krakowa.

Mimo wielu godzin intensywnego zwiedzania wszystkich uczestników wyjazdu nie opuszczał radosny nastrój, a wrażania z wycieczki pozostaną na długo w pamięci.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki