Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Powitanie wiosny

Powitanie wiosny

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 21.03.2017

21. 03.2017r. z wielką radością powitaliśmy wiosnę.

,,Śmiech dzieci słychać wokoło - to szkoła z Kuczyna bawi się wesoło" - hasło z transparentu przygotowanego przez Samorząd Uczniowski doskonale odzwierciedla atmosferę panująćą w naszej szkole pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Dzisiejszy dzień na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej, ponieważ obfitował on w liczne atrakcje, które dostarczyły mnóstwo pozytywnych przeżyć i niezapomnianych wrażeń. Z samego rana zawitało do nas kino objazdowe z projekcją filmu pt. ,,Bociany". Po filmie wszyscy włączyli się do przygotowania kukły symbolizującej odchodzącą zimę oraz czytania wierszyków, rymowanek i rozwiązywania zagadek o tematyce wiosennej. Po krótkiej przerwie nastąpił najbardziej wyczekiwany przez wszystkich występ pod hasłem: ,,Szkolna Kasa Oszczędności  daje wiele możliwości - bawi, uczy i rozwija talenty". Uczniowie przedstawili w ciekawy sposób działania naszej SKO i zaprezentowali swoje niezwykłe talenty wokalne, instrumentalne, taneczne, rytmiczne, manualne. Wszystkie występy były nagradzane gromkimi brawami i pochwałami ze strony nauczycieli, a także drobnymi upominkami ufundowanymi przez Bank Spółdzielczy w Ciechanowcu. Po prezentacji talentów przyszła pora na spalenie Marzanny, by w ten symboliczny sposób na trwałe pożegnać tegoroczną zimę. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania