Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Pomagamy Misiowi

Pomagamy Misiowi

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 15.06.2015

Akcja charytatywna na rzecz "Podaj łapę"

Dzień dobry! Dzisiaj będę bardzo poważny, bo chcę Wam opowiedzieć historię Misia. Misio to wiekowy samotny pies pozostawiony na opuszczonej poseji, chory, prawdopodobnie słabo widzący i niedosłyszący. Radzyńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Zwierząt "Podaj łapę" zainicjowało zbiórkę na leczenie i godne  ostatnie chwile Misia. Bardzo wzruszyła nas ta historia i postanowiliśmy pomóc. Przez miesiąc dzieciaki przynosiły pieniądze i wrzucały do przygotowanej skarbonki ze zdjęciem Misia i jego historią. Do akcji włączyły się wszystkie klasy. Mnie najbardziej wzruszyła Julia, która prawie codziennie przynosiła drobne kwoty.

Zebraliśmy 81,08 zł.  Duma mnie rozpiera, gdy widzę jak  dzieciaki  potrafią pomagać. Nie trzeba ich zachęcać, namawiać.... Mają gorące serca i otwarte dłoni dla potrzebującyh. Mam nadzieję, wierzę, że w przyszłości będą wspaniałymi ludźmi, którzy zawsze będą szanować "naszych mniejszych braci" (Św. Franciszek).

Jeżeli chcielibyście pomóc Misiowi lub innym potrzebującym zwierzętom tutaj możecie zajrzeć:

https://www.facebook.com/events/891566670904665/

https://www.facebook.com/PodajLapeRadzyn?fref=ts

Zaskórniaczek

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

Zdrowo jem, więcej wiem - sukces

18.10.2020
Uczniowie klas I-II ze Szkoły Podstawowej w Woźnikach - Ligota Woźnicka, uczęszczający na zajęcia świetlicowe, brali udział w projekcie "Zdrowo jem, więcej wiem", który jest objęty honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornahauser-Dudy.
Więcej Zdrowo jem, więcej wiem -  sukces