Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Pomagamy chorym dzieciom

Pomagamy chorym dzieciom

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 29.03.2015

Przedświąteczna akcja charytatywna na rzecz Fundacji "Pomóż Im”

 Dla większości z nas dzieciństwo kojarzy się z sielanką, radością i zabawą, jednak są dzieci, które urodzinowe świeczki zdmuchują na szpitalnym łóżku, wakacje spędzają wśród rurek i maszyn, a kolędy śpiewają w szpitalnej świetlicy. Niektóre dzieci nie otrzymały szansy wspominania swoich najmłodszych lat - bo już przegrały z chorobą...

Fundacja "Pomóż Im" skupia wokół siebie ludzi, którzy chcą, aby chorujące dzieci jak najlepiej mogły wspominać swoje dzieciństwo. Poprzez hospicjum chce ofiarować tym, którzy przegrali z chorobą, godną i bezbolesną śmierć. Pragnie wspomagać także ich cierpiące rodziny. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP). Opieka hospicyjna, onkologiczna i pozostała działalność jest z perspektywy rodzin pacjentów bezpłatna. Jednak, by mogła być świadczona, potrzebne są duże kwoty każdego dnia. Kosztują leki, opieka medyczna, socjalna, dojazdy, sprzęt medyczny, zaplecze techniczne i logistyczne. Fundacja utrzymuje się głównie z wpłat z tytułu 1% podatku, zbiórek publicznych i darowizn. By Fundacja mogła dalej wykonywać swoją pracę, bezwzględnie potrzebne jest wsparcie finansowe wszystkich ludzi wrażliwych na cierpienie chorych dzieci.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w pomoc na rzecz Fundacji i zorganizowali w dniach 10- 19 grudnia 2014r. zbiórkę pieniędzy na terenie swoich miejscowości oraz w szkole, zaś w przedświąteczną niedzielę, czyli 21 grudnia kwestowali przed kościołem w Kuczynie. Dzięki otwartym sercom darczyńców, wolontariuszy, księdza Proboszcza i nauczycieli organizujących oraz wspierających akcję zebrano łącznie i przekazano Fundacji 1274 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i życzliwość !!!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania