Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Pomagamy chorym dzieciom

Pomagamy chorym dzieciom

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 29.03.2015

Przedświąteczna akcja charytatywna na rzecz Fundacji "Pomóż Im”

 Dla większości z nas dzieciństwo kojarzy się z sielanką, radością i zabawą, jednak są dzieci, które urodzinowe świeczki zdmuchują na szpitalnym łóżku, wakacje spędzają wśród rurek i maszyn, a kolędy śpiewają w szpitalnej świetlicy. Niektóre dzieci nie otrzymały szansy wspominania swoich najmłodszych lat - bo już przegrały z chorobą...

Fundacja "Pomóż Im" skupia wokół siebie ludzi, którzy chcą, aby chorujące dzieci jak najlepiej mogły wspominać swoje dzieciństwo. Poprzez hospicjum chce ofiarować tym, którzy przegrali z chorobą, godną i bezbolesną śmierć. Pragnie wspomagać także ich cierpiące rodziny. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego (OPP). Opieka hospicyjna, onkologiczna i pozostała działalność jest z perspektywy rodzin pacjentów bezpłatna. Jednak, by mogła być świadczona, potrzebne są duże kwoty każdego dnia. Kosztują leki, opieka medyczna, socjalna, dojazdy, sprzęt medyczny, zaplecze techniczne i logistyczne. Fundacja utrzymuje się głównie z wpłat z tytułu 1% podatku, zbiórek publicznych i darowizn. By Fundacja mogła dalej wykonywać swoją pracę, bezwzględnie potrzebne jest wsparcie finansowe wszystkich ludzi wrażliwych na cierpienie chorych dzieci.

Uczniowie naszej szkoły włączyli się w pomoc na rzecz Fundacji i zorganizowali w dniach 10- 19 grudnia 2014r. zbiórkę pieniędzy na terenie swoich miejscowości oraz w szkole, zaś w przedświąteczną niedzielę, czyli 21 grudnia kwestowali przed kościołem w Kuczynie. Dzięki otwartym sercom darczyńców, wolontariuszy, księdza Proboszcza i nauczycieli organizujących oraz wspierających akcję zebrano łącznie i przekazano Fundacji 1274 złote. Serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i życzliwość !!!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki