Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
POLICJANCI I PRZEDSTAWICIELE PGE W NASZEJ SZKOLE

POLICJANCI I PRZEDSTAWICIELE PGE W NASZEJ SZKOLE

Warszawa 28.11.2014

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji KWP szeroko omówili zasady zachowania się na drodze.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie wraz z przedstawicielami lubelskiego oddziału PGE Dystrybucja S.A. spotkali się z uczniami naszej szkoły.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego i Prewencji KWP szeroko omówili zasady zachowania się na drodze, w szczególności sposób ubierania się pieszych, poruszania się po drodze i przechodzenia przez ulicę. Mówili o konieczności przewożenia dzieci w

samochodach, prawidłowo zapiętych w pasy bezpieczeństwa i obowiązkowo w fotelikach lub na siedziskach. Dzieciaki mogły przyjrzeć się z bliska policyjnym mundurom, na których również umieszczone są elementy odblaskowe poprawiające widoczność policjanta na drodze. Oba spotkania zakończyły się rozdaniem opasek i zawieszek odblaskowych z logo PGE znacznie poprawiających widoczność pieszego na drodze. Dzieci z entuzjazmem przyjęły gości, chętnie odpowiadały na wszystkie pytania i zobowiązały się, że będą nosić odblaski.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!