Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 01.02.2014

Dnia 24 stycznia 2014 r. dzieci naszej placówki miały okazję obejrzeć pokazy ratownictwa, przygotowane przez uczniów kierunku ratownik medyczny z LO w Gromniku i wykwalifikowanego ratownika pana Grzegorza z Brzeska, a także prezentację dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

 

Celem organizowanych  pokazów było uświadomienie jak bezcenna może być umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia, która bardzo często ratuje życie poszkodowanym. Zademonstrowany został nam również defibrylator typu AED – przeznaczony do użytku dla ratującego, posiadającego jedynie elementarne przeszkolenie. Defibrylator AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana.

Uczniowie zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli możliwość na fantomach przećwiczył resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną ustaloną. Dzieciaki dowiedziały się jak zachować się w chwili kiedy ktoś się zachłyśnie, zakrztusi, jak udzielić pomocy takiej osobie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania