Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

POKAZ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 01.02.2014

Dnia 24 stycznia 2014 r. dzieci naszej placówki miały okazję obejrzeć pokazy ratownictwa, przygotowane przez uczniów kierunku ratownik medyczny z LO w Gromniku i wykwalifikowanego ratownika pana Grzegorza z Brzeska, a także prezentację dotyczącą udzielania pierwszej pomocy.

 

Celem organizowanych  pokazów było uświadomienie jak bezcenna może być umiejętność udzielania pierwszej pomocy przez świadka zdarzenia, która bardzo często ratuje życie poszkodowanym. Zademonstrowany został nam również defibrylator typu AED – przeznaczony do użytku dla ratującego, posiadającego jedynie elementarne przeszkolenie. Defibrylator AED sam analizuje EKG poszkodowanego i wykrywa, kiedy defibrylacja jest wskazana.

Uczniowie zostali przeszkoleni z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Mieli możliwość na fantomach przećwiczył resuscytację krążeniowo-oddechową, pozycję boczną ustaloną. Dzieciaki dowiedziały się jak zachować się w chwili kiedy ktoś się zachłyśnie, zakrztusi, jak udzielić pomocy takiej osobie. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki