Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Świlczy
PODSUMOWANIE XVII edycji akcji „GÓRA GROSZA” w naszej szkole

PODSUMOWANIE XVII edycji akcji „GÓRA GROSZA” w naszej szkole

Warszawa 12.02.2017

ZNAMY JUŻ WYNIKI TEGOROCZNEJ AKCJI!

W dniach 28 listopada do 9 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbyła się zbiórka monet groszowych w ramach ogólnopolskiej akcji „GÓRA GORSZA” na rzecz dzieci z domów dziecka.

Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Akcję w szkole przeprowadziły organizacje:

NASZ MAŁY SAMORZĄD i SZKOLNA KASA OSZCZĘDNOŚCI.

Przed feriami zimowymi podliczone zostały monety. Uczniowie klas młodszych wraz z nauczycielkami przeliczyli wszystkie grosiki. Usypano z grosików niemałą górę! W ramach akcji zebrano:
451 zł 85 gr
Naszą  górę grosza usypano z:
12 140 monet
Wśród nich były:
1 moneta - 5 zł, 8 monet - 2 zł, 19 monet - 1 zł, 70 monet - 50 gr, 422 monety - 20 gr, 826 monet - 10 gr, 1752 monety - 5 gr, 3283 monety - 2 gr i 5659 monet - 1 gr.
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY w imieniu Organizatorów akcji – Towarzystwa Nasz Dom i Ich Podopiecznych!
Koordynatorzy  akcji:
Opiekun SKO i Opiekun NMS

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania