Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
„Podróże kształcą”

„Podróże kształcą”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 05.10.2014

17 września odbyła się pierwsza w tym roku szkolnym jednodniowa wycieczka w okolice Gór Świętokrzyskich.

Wycieczka była naprawdę udana, ciekawa, pasjonująca i pouczająca. Na pewno każdy podczas niej znalazł „coś dla siebie”. W tak krótkim czasie przecież obejrzeliśmy tak wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju, podziwialiśmy również piękno polskiej przyrody. Był to dla nas czas zabawy i nauki. A co również ważne - dopisała nam pogoda. Dzień był słoneczny i bardzo ciepły. Dlatego też humory uczestnikom wycieczki również dopisywały. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i z większym zasobem wiadomości. W stu procentach zgadzamy się ze stwierdzeniem: „Podróże kształcą”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania