Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Radłowie
Planeta energii

Planeta energii

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Radłowie
Warszawa 04.12.2015

Uczniowie klas trzecich z naszej szkoły przystąpili w tym roku po raz pierwszy do udziału w VI już edycji projektu edukacyjnego Grupy ENERGA "Planeta Energii". Celem programu jest propagowanie wiedzy na temat energii elektrycznej, w tym na temat jej pochodzenia oraz roli w codziennym życiu, jak również promowanie bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych, prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych oraz kształtowanie odpowiedzialnych, proekologicznych postaw wśród dzieci.

Jedną z form realizacji podjętych zadań była inscenizacja  pt. „Pstryk” przygotowana przy współpracy rodziców przez uczniów kl. IIIa, którą przedstawili 30 listopada przy udziale zaproszonych gości-panów elektryków pracujących w  znanym  zakładzie energetycznym , rodziców oraz uczniów klas młodszych. Na program składały się wiersze, scenki  z życia codziennego dotyczące bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych. Nie zabrakło też żarcików związanych z prezentowanym zagadnieniem. Podsumowaniem był quiz przeprowadzony przez Świetlika, podczas którego dzieci  nie tylko świetnie się bawiły,ale też wykazały się wiedzą na temat bezpieczeństwa  podczas korzystania z prądu elektrycznego.

Zaproszeni goście-panowie elektrycy przekazywali wiedzę na temat czym jest prąd oraz skąd się bierze. Zaprezentowali dzieciom krótki filmik przedstawiający  sytuacje niebezpieczne, mogące wystąpić w codziennym życiu ,jak również uczący prawidłowych  zachowań  w takich sytuacjach. Tematyka spotkania  zainteresowała uczniów ,o czym mogła świadczyć duża ilość pytań zadawana  panom elektrykom przez dzieci.  Pomysł programu był ciekawą formą łączenia nauki z zabawą.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

ZWYCIĘŻYLIŚMY!!!!!!!!

24.06.2022
W minionym już roku szkolnym 2021/22 SKO działające w naszej szkole uczestniczyło w konkursie Programu edukacyjnego TalentowiSKO pt: ,,Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”. Była to już IX edycja tegoż konkursu. Działania konkursowe dotyczyły tematu oszczędzania w połączeniu z dbaniem o środowisko naturalne. Miło mi zakomunikować, że ,,nasze” SKO zdobyło II miejsce (I miejsca nie przyznano w ogóle) w regionalnym konkursie w Lublinie (okręg lubelski-szkoły małe). W związku ze zdobytym miejscem, nasza szkoła otrzymała nagrodę pieniężną w wysokości 2300zł.
Więcej ZWYCIĘŻYLIŚMY!!!!!!!!