Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
PIKNIK NAUKOWY UD UMCS

PIKNIK NAUKOWY UD UMCS

Warszawa 30.05.2014

Kosmonauta Mirosław Hermaszewski z wizytą na Uniwersytecie Dziecięcym UMCS

Piknik Naukowy UD UMCS: Od chemii po kosmos

Co się je w kosmosie? Jak złapać śpiwór w próżni? Dlaczego warto się uczyć chemii? - na te i inne pytania odpowiedź znaleźli uczestnicy Pikniku Naukowego Uniwersytetu Dziecięcego UMCS.

29 maja 2014 r. klasa 3a, 6a i 6b wybrała się na Piknik Naukowy UD UMCS:” Od chemii po kosmos”. Uczestnicy Pikniku  postanowili odkryć tajemnice nauki.

Poznawanie sekretów rozpoczęliśmy w laboratoriach chemicznych, gdzie  mogliśmy na własne oczy i uszy przekonać się, że chemia może być zaskakująco ciekawa. Farby zmieniające kolory, wybuchy ciekłego azotu i strzelający cukier to tylko jedne z nielicznych eksperymentów, w których wzięli udział najmłodsi nasi badacze.

Z krainy próbówek  przenieśliśmy się do Wydziału Humanistycznego, gdzie czekało na nas nie lada wyzwanie - spotkanie z generałem Mirosławem Hermaszewskim, jedynym polskim kosmonautą. Mali studenci mieli niepowtarzalną szansę usłyszeć o szkoleniu pilotów rakiet i przygodach, które czekają na ludzi w kosmosie. Sam generał sprawdzał zaś, czy na sali znajdują się jego następcy. - Wyciągnij rękę do góry, patrz w jeden punkt na suficie i obróć się 10 razy wokół własnej osi - instruował Adama Chadymę z klasy 6a. Okazało się jednak, że  nawet najbardziej dokładny wykład i testy nie wyczerpały ciekawości dzieci, które zadawały pytania przez kilkadziesiąt minut. To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”

21.11.2019
Drugiego września rozpoczął się nowy rok szkolny. W związku z tym, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci do szkoły zaprosiliśmy przedstawicieli policji, którzy przeprowadzili spotkanie na temat „Bezpieczna droga do szkoły”.
Więcej „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY”