Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Brześciu
Pierwszaki już w SKO

Pierwszaki już w SKO

Warszawa 30.09.2022

Wiewiórka do SKO zaprasza, bo oszczędności w BS procentują i wszyscy na tym zyskują.

 23 września 2022 roku naszą szkołę odwiedził  pan Łukasz Sowula - prezes Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu, który został zaproszony na uroczystość przyjęcia uczniów klasy I oraz jednej uczennicy  z  klasy VI do Szkolnej Kasy Oszczędności. Po serdecznym powitaniu naszego gościa przez opiekunkę SKO panią Dorotę Kowal, uczniowie klasy III zaprezentowali  ciekawe przedstawienie uczące oszczędzania. Zachęcali do oszczędzania wody, energii elektrycznej oraz pieniążków, które warto wpłacać do SKO Banku Spółdzielczego, a jednocześnie odradzali na oszczędzaniu widoku w szkole oraz w  nauce. Świetnie przygotowani mali aktorzy zostali nagrodzeni brawami publiczności.
  Po tym wymownym przedstawieniu  uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci do grona członków  Szkolnej Kasy Oszczędności. Na zachętę otrzymali książeczki SKO z niespodzianką – wkładem dziesięciozłotowym na dobry początek oraz upominki ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Wodzisławiu.
Pan prezes Banku Spółdzielczego w Wodzisławiu korzystając z okazji zachęcił wszystkich uczniów do aktywnego oszczędzania w SKO oraz życzył sukcesów w licznych konkursach, a przede wszystkim  w konkursie „Oszczędzanie w SKO procentuje w Banku Spółdzielczym”.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami

28.11.2022
Do II etapu VII Wojewódzkiego Konkursu Ekonomicznego „Zostań Mistrzem Oszczędzania”, który adresowany był dla uczniów klas V –IV i VII - VIII szkół podstawowych z naszej szkoły przystąpiły dwie drużyny zakwalifikowane po I etapie. Ten etap konkursu realizowany był na terenie naszej szkoły pod opieką nauczyciela pełniącego funkcję opiekuna zespołu, a ich zadaniem było przygotowanie plakatu zachęcającego do oszczędzania w formie grafiki komputerowej zapisanej w formacie jpg lub png.
Więcej Zostań Mistrzem Oszczędzania – II etap konkursu za nami