Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa nr 2 im. Św. Stanisława Kostki w Trzebosi
Piątoklasiści w muzeum i na planie filmowym

Piątoklasiści w muzeum i na planie filmowym

Warszawa 27.04.2015

Wycieczka dydaktyczna do Leżajska

22 kwietnia nasi piątoklsiści dołączyli do uczniów z ZS w Trzebosi i wzięli udział w wycieczce dydaktycznej do Leżajska.

Pierwszym punktem wyprawy była wizyta w Sanktuarium NMP i zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Ojców Bernardynów w Leżajsku. Bogata kolekcja rzeżb, obrazów, strojów, manuskryptów i pamiątek misyjnych wywarła na nas niezatarte wrażenia.

Drugim i ostatnim celem wycieczki był udział w interaktywnych warsztatach telewizyjnych „Jak stworzyć Świat Fantasy”. W czasie warsztatów uczniowie mieli możliwość poznać pracę wielu osób zatrudnionych w studiu filmowym. (A było to studio filmowe na żywo, po raz pierwszy w Polsce.) W trakcie wspólnej pracy z widownią ekipa filmowa konstruowała świat z gatunku fantasy. Dzieci mogły zobaczyć filmowe triki i efekty specjalne. Mogły też same zagrać w prawdziwym filmie, tworząc filmowe kreacje. Znajdując się na planie filmowym wspólnie zbudowały fantastyczną opowieść, w której ratowano Profesora de Efekta.

Całość zajęć warsztatowych była rejestrowana wizualnie. Na koniec zajęć mogliśmy wszyscy zobaczyć trailer, czyli skróconą zapowiedź wspólnego dzieła.

Zrealizowany podczas warsztatów materiał filmowy zostanie przekazany do profesjonalnego studia, a gotowy już film przesłany w formie elektronicznej do szkoły i udostępniony wszystkim zainteresowanym.

I tylko szkoda, że nie wszyscy mogli bezpośrednio uczestniczyć w nagraniu. W wyniku losowania szczęśliwcami w naszej grupie okazali się: Kacper Pokrzywa , Iza Piersiak i Beata Cisek.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki