Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Pasowanie na ucznia - witamy nowych członków SKO

Pasowanie na ucznia - witamy nowych członków SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Węgleszynie
Warszawa 30.04.2014

My uczniowie klasy I przyrzekamy uroczyście: Być dobrymi koleżankami i kolegami. Pilnie uczyć się. Sumiennie wypełniać plecenia nauczycieli. Godnie i kulturalnie zachowywać się w szkole. Szanować rodziców, nauczycieli i starszych kolegów. Wzorową nauką i zachowaniem przynosić zaszczyt szkole.

Tak brzmiały słowa uroczystego ślubowania wypowiedziane przez pierwszoklasistów w dniu 25.X.2013r. w obecności pani dyrektor, nauczycieli, rodziców i całej społeczności szkolnej.

Zanim to jednak nastąpiło 11 uczniów I klasy  musiało się zmierzyć z trudnymi zadaniami egzaminacyjnymi przygotowanymi przez starszych kolegów. Test dotyczył wiedzy o: Ojczyźnie, przyrodzie, zasadach ruchu drogowego. Sprawdzane były również umiejetności przyrodnicze, muzyczne oraz umiejętności dotyczące właściwego zachowania się w szkole i poza nią.

Odpowiedzi uczniów oceniało profesjonalne jury pod przewodnictwem p. dyrektor. Po pozytywnym zaliczeniu wszystkich pytań odbyło się pasowanie (wielkim ołówkiem) na uczniów klasy I przez pani dyrektor B. Wicher. Pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od pani dyrektor,  przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Rady Rodziców. Zostali przyjęci również do Szkolnej Kasy Oszczędności.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki