Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łubinie Kościelnym

PASOWANIE NA UCZNIA KLASY I

Warszawa 06.10.2015

Nowi członkowie SKO

PASOWANIE NA UCZNIA KL.I

Dnia 24 września 2015 roku odbyła się uroczystość „Pasowanie na ucznia kl.I”. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: Wójt Gminy Bielsk Podlaski – Raisa Rajecka, przedstawiciel Banku Spółdzielczego w Brańsku – Marek Kuczyński, proboszcz parafii pw. WNMP w Łubinie Kościelnym - ks. Sławomir Mazur, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz dzieci. 

Na początku głos zabrał Dyrektor Jerzy Zimnoch, który wszystkich serdecznie powitał. Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy I. Po niej odbył się ważny moment w życiu dzieci – dokonano pasowania na uczniów symbolicznym ołówkiem.  

Później każde dziecko  podchodziło do stolika, gdzie przygotowana była kartka z tekstem ślubowania składanym 1 września oraz imieniem i nazwiskiem, przy którym odciskało palec wskazujący, umoczony w tuszu jako swój podpis. Następnie zostały wręczone dyplomy oraz upominki uczniom. 

Jednym z momentów uroczystości było wystąpienie przedstawiciela Banku Spółdzielczego  Brańsku Pana Marka Kuczyńskigo, który zachęcał dzieci do oszczędzania. Na zakończenie, każdy pierwszak uroczyście otrzymał książeczkę SKO z wkładem 10 zł oraz upominki. 

Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia goście mogli podzielić się swoimi refleksjami przy wspólnym poczęstunku.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki