Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Krzynowłodze Wielkiej
Pasowanie na czytelnika.

Pasowanie na czytelnika.

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Krzynowłodze Wielkiej
Warszawa 14.04.2015

Pasowanie na czytelnika klasy pierwszej.

W dniu 24.03.2015r.w naszej bibliotece odbyła się uroczystość pasowania na czytelników uczniów klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Krzynowłodze Wielkiej. Uczniowie pod opieką wychowawczyni – pani Marii Szymańskiej przybyli do biblioteki. Pasowanie było poprzedzone krótką inscenizacją w wykonaniu kolegów z klasy piątej.

Główna bohaterka - książka przedstawiła swoje prośby dotyczące poszanowania książek i zasady korzystania z biblioteki.

Uczniowie szybko zapamiętali zasady ,doskonale odpowiadali na zadawane pytania. Następnie złożyli ślubowanie i zostali pasowani przez panią Dyrektor na czytelnika biblioteki szkolnej. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia każdy pierwszak otrzymał piękny dyplom zakładkę wykonaną przez kolegów,słodki upominek . Od tej chwili dzieci mają możliwość doskonalenia techniki czytania oraz poszerzania swojej wiedzy , którą mogą nabyć przez czytanie książek.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania