Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Pasowanie klas pierwszych na uczniów

Pasowanie klas pierwszych na uczniów

Warszawa 28.10.2014

Nasi pierwszoklasiści, którzy są członkami SKO, zostali już oficjalnie przyjęci do grona uczniów:) Gratulujemy im bardzo serdecznie i życzymy dużo sukcesów w nauce jak i w oszczędzaniu:)

               24 października o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. W pasowaniu udział wzięły cztery klasy pierwsze. Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem na salę sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu. Następnie przedstawiciele klas oraz wszyscy uczniowie kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za panią Dyrektor słowa przysięgi w obecności zaproszonych gości. Po czym pierwszoklasiści zostali pasowani symbolicznym piórem, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej, każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek – rożek pełen słodyczy.

       Po wyprowadzeniu sztandaru rozpoczęła się część artystyczna, przygotowana przez starszych kolegów i koleżanki z klasy 3 a i 3b.To dzięki nim pierwszoklasiści zrozumieli, że nasza szkoła to nie tylko miejsce w którym będą się uczyć, to również miejsce, w którym będą rozwijać zainteresowania i odkrywać talenty.

       Na koniec wyjątkowej uroczystości uczniowie klas pierwszych złożyli kwiaty na ręce dyrekcji szkoły, zaproszonych gości jako dowód podziękowania za przyjęcie ich do grona uczniowskiego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

10.12.2019
Wdaniach 6-7 grudnia aż 148 zuchów, harcerzy i instruktorów ze szczepu Memoria, który działa przy naszej placówce, wzięło udział w VII Biwaku Mikołajkowym, pod hasłem „Memoria Express”. Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj, który sowicie obdarował młodych ludzi podarkami, wśród których znajdowała się skarbonka na oszczędności, gdyż jak mówi jeden z punktów prawa harcerskiego „Harcerz jest oszczędny i ofiarny”.
Więcej Skarbonki  w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny