Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Oszczędzamy pieniądze, lasy i środowisko

Oszczędzamy pieniądze, lasy i środowisko

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 14.12.2015

Ogólnoszkolna akcja zbierania makulatury

W dniach od 30 listopada do 12 grudnia 2015 r. w naszej szkole zbieraliśmy makulaturę. W akcję włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele a także rodzice.

Zebraliśmy łącznie prawie pół tony papierowych odpadów, za które uzyskaliśmy 99 złotych. Zarobione pieniądze przekazaliśmy podopiecznym białostockiej Fundacji,,Pomóż Im". Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w akcję. Największym zaangażowaniem i ogromem pracy związanej z pakowaniem, segregowaniem i załadunekiem wykazali się uczniowie z klasy szóstej: Ewelina i Weronika Korytko, Stanisław Dmochowski i Mateusz Sekura. Dzięki tym uczniom akcja przebiegła sprawnie i pokazała, że warto podejmować takie działania.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania