Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkół w Łękach Dolnych
OSZCZĘDZAMY ENERGIĘ

OSZCZĘDZAMY ENERGIĘ

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkół w Łękach Dolnych
Warszawa 27.02.2016

Projekt "50/50 Europejska Sieć Centrów Edukacyjnych (Euronet 50/50 )" w naszej szkole.

Chcemy się pochwalić, że oszczędzamy nie tylko pieniądze ale też energię elektryczną. Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu "50/50 Europejska Sieć Centrów Edukacyjnych (Euronet 50/50 )"  współfinansowanego z programu "Inteligentna Energia dla Europy ". Celem projektu którego polskim koordynatorem jest Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć  " Energie Cites", jest wsparcie walki ze zmianami klimatycznymi poprzez edukację energetyczną najmłodszych oraz utworzenie europejskich sieci szkół oszczędzających energię i inne zasoby.

W ramach działań projektowych w wybranych europejskich szkołach wdrażana jest tzw.metodologia 50/50, która zakłada zaangażowanie uczniów w proces zarządzania energią w szkole oraz nauczenie ich ekologicznych zachowań poprzez konkretne działania.

Wymierną korzyścią dla szkoły będzie również przekazanie przez organ prowadzący 50 % środków finansowych, które uda się zaoszczędzić w naszej placówce poprzez wdrożenie działań mających na celu zaoszczędzenie ciepła, energii elektrycznej oraz wody.

Wybrany zespół uczniów będzie prowadził przy pomocy specjalnych mierników przegląd energetyczny szkoły, który przygotuje ich do realizacji przyszłych zadań.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki