Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
OSZCZĘDNY SKO - WICZ

OSZCZĘDNY SKO - WICZ

Warszawa 17.03.2017

KONKURS "ZBIÓRKA MAKULATURY I PUSZEK" ROZSTRZYGNIĘTY

Już po raz drugi w tym roku szkolnym został rozstrzygnięty konkurs polegający na zbiórce makulatury i puszek aluminiowych. Konkurs adresowany był do wszystkich uczniów. Celem konkursu było podnoszenie świadomości ekologicznej w zakresie prawidłowego postępowania z odpadami oraz  wykazanie korzyści płynących ze zbiórki makulatury i aluminium. Makulaturę, którą udało nam się zebrać sprzedaliśmy do skupu we własnym zakresie, a pieniążki, które otrzymaliśmy przeznaczyliśmy na nagrody. Zebraliśmy 440 kg makulatury i 10 kg puszek aluminiowych. Za najlepsze wyniki zostały przyznane nagrody:

I miejsce: Mikołaj Puszyński kl. II i Szymon Kopeć kl. III

II miejsce: Kacper Tabiszewski kl. III

III miejsce: Jakub Doniec kl. V

IV miejsce: Wiktoria Mazur kl. VI i Arkadiusz Kowalski kl. V

V miejsce: Radosław Skalmierski kl. V

VI miejsce: Wojciech Praszkiewicz kl. V

VII miejsce: Bartosz Skalmierski kl. IV

Wszystkim uczestnikom naszej akcji serdecznie dziękujemy i liczymy, że nadal będziecie zbierać makulaturę.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania