Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”

Olimpiada Mitologiczna „Olimpus”

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 13.01.2015

Dnia 13 listopada 2014 r. w naszej szkole odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Mitologiczna. Celem olimpiady była popularyzacja i poszerzenie wiedzy na temat wierzeń religijnych starożytnej Grecji i Rzymu.

Udział w konkursie wzięło 7 uczniów klas V i VI szkoły podstawowej. Uczniowie przez 45 minut rozwiązywali test składający się z 30 pytań o różnej skali trudności. Przygotowania do olimpiady stały się znakomitą okazją do powtórzenia i utrwalenia wiadomości polonistycznych i historycznych, a sam konkurs był doskonałym sprawdzianem wiedzy w zakresie mitologii.

Ranking wyników:

 Weronika Kubik – miejsce 3 – dyplom laureata, nagroda książkowa  

Wiktoria Gubała – miejsce 5 - dyplom laureata, nagroda książkowa

Karolina Kochan – miejsce 7 - dyplom laureata

Weronika Sapała - miejsce 7 - dyplom laureata

Patrycja Martyka - miejsce 10 - dyplom laureata

Julita Łyszczarz - miejsce 10 - dyplom laureata

Mariusz Wójcik - miejsce 13 - dyplom uznania

Wszystkim uczestnikom olimpiady serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników!

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania