Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Okolicznościowe banknoty i monety...

Okolicznościowe banknoty i monety...

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 30.10.2018

...budzą zachwyt nie tylko w oczach młodej kobiety ;-)

19 października br urządziliśmy zajęcia o monetach i banknotach okolicznościowych w związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.  Zajęcia były bardzo ciekawe: rozmawialiśmy o tym, kto to jest kolekcjoner, co to są monety i banknoty okolicznościowe, co nam daje ich kolekcjonowanie, czym różnią się od zwykłych monet i banknotów, kto je emituje. Na stronie NBP oglądaliśmy monetę przygotowaną specjalnie na okazję 100. rocznicy niepodległej Polski. Dzieci przyniosły także swoje moenty i porównywały je między sobą oraz z monetami przyniesionymi przez opiekuna SKO. Na koniec opiekun rozdał dzieciom drewniane krążki, z których one miały stworzyć własne monety okazjonalne na ww. okazję. I to jest właśnie temat naszego pierwszego konkursu.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”