Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Woźnikach - Ligota Woźnicka
Ogólnopolska akcja #SadziMy

Ogólnopolska akcja #SadziMy

Warszawa 28.09.2020

Dnia 18.09.2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiej Akcji #sadziMy pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Akcja ma na celu przyczynić się do poprawy warunków naszego życia poprzez zwiększenie liczby drzew oraz obszarów zielonych.

Drzewa są potrzebne nie tylko w lesie ale wszędzie tam, gdzie żyjemy, więc posadziliśmy je wokół naszej szkoły.

Co roku dzięki polskim leśnikom przybywa nawet 500 milionów drzew. Podczas akcji #sadziMY każdy mógł odebrać i posadzić własne. Do wyboru było wiele gatunków, a wszystkie zupełnie za darmo. Dzięki inicjatywie #sadziMY nie tylko można było przyłączyć się do ubogacania ekosystemu, ale i urozmaicić otoczenie naszej szkoły.

Drzewa są potrzebne nie tylko w lesie ale wszędzie tam, gdzie żyjemy, więc posadziliśmy je wokół naszej szkoły.

 

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt.

Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. W tym roku poszliśmy w  ich ślady. Posadziliśmy drzewka tam, gdzie będziemy mogli się nimi opiekować. Odwdzięczą się nam stukrotnie.

Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce stale przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.

Mała sadzonka, którą mieliśmy w rękach, to początek wielkiej przygody.

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach