Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
Odnawialne źródła energii

Odnawialne źródła energii

Warszawa 04.11.2019

Skąd pochodzi światło, ciepło i moc urządzeń elektrycznych.

W marcu klasy drugie uczestniczyły w spotkaniu edukacyjnym z doświadczonym elektrykiem panem Konradem Wiąckiem. Celem wizyty było zapoznanie uczniów z wykonywaniem zawodu elektryka. Przekazał im niezbędne informacje dotyczące zawodu m.in. jakie szkoły należy ukończyć, aby zostać elektrykiem, niebezpieczeństwa wynikające z wykonywaniem zawodu, jakimi cechami charakteru powinien cechować się elektryk. Światło, ciepło, moc urządzeń elektrycznych pochodzi z elektrowni cieplnych opalanych węglem lub gazem, lecz to są surowce wyczerpalne. Dowiedzieliśmy się również, że energię można pozyskać z wiatru, wody i Słońca-te źródła są odnawialne i nie zanieczyszczają środowiska. Rozmowa dotyczyła również sposobów bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych oraz oszczędzania energii elektrycznej.  Prowadzący przypomniał dzieciom o zachowaniu szczególnej ostrożności w pobliżu linii wysokiego napięcia, uszkodzonych przewodów, gniazdek elektrycznych oraz prowizorycznych instalacji. Mówiąc o niebezpieczeństwie porażenia prądem, zwrócił uwagę dzieci na absolutny zakaz przebywania w pobliżu zerwanej linii energetycznej. W czasie spotkania uczniowie zadawali pytania i dzielili się własnymi doświadczeniami w tym temacie. Pogadanka spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dzieci miały również możliwość zobaczyć sprzęt potrzebny do wykonywania takiej pracy, jak na przykład przewody, bezpieczniki, urządzenia miernicze, luksomierz, przenośną drukarkę. Najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas oglądania pojazdów do pracy w terenie, przymierzanie szelek i kasku elektryka. Serdecznie dziękujemy panu Konradowi Wiąckowi właścicielowi firmy KTW Konrad Wiącek i jego pracownikowi  panu Szymonowi za przekazaną wiedzę, poświęcony czas i upominki.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach