Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Borowej
Ochrona środowiska

Ochrona środowiska

Warszawa 04.11.2019

Ochrona środowiska powinna być obiektem zainteresowania każdego człowieka.

Jest to nasz obowiązek wobec nas samych i przyszłych pokoleń. Najpopularniejszą formą dbania o środowisko naturalne jest recykling.  22 marca  klasy drugie uczestniczyły z dużym  zaangażowaniem w pogadance przeprowadzonej przez  Inspektora ds. Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Borowa panią Iwonę Skop  na temat zasad segregowania odpadów w naszej gminie. Podczas zajęć  dzieci  dowiedziały się, że prawidłowa segregacja odpadów umożliwia ich recykling i utylizację. Poznały zasady, które przyczyniają się do ograniczenia produkcji odpadów. Miały również okazję nauczyć się praktycznie segregować odpady do odpowiednich worków. Pani Iwona  zwróciła uwagę na zagrożenia, jakie niesie za sobą zaśmiecanie środowiska, w którym żyją, dbałość o własne środowisko i sposoby segregacji odpadów.

Dzieciom bardzo podobała się lekcja, czego dowodem była aktywność i wiedza w quizie końcowym.  W nagrodę otrzymały notesy i długopisy oraz ulotki na temat zasad segregacji odpadów komunalnych w naszej gminie. Była to dla wszystkich cenna lekcja przyrody, która pomogła zrozumieć uczniom potrzebę ochrony środowiska naturalnego.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach