Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Obrazki "złotem" malowane - pobudzamy naszą wyobraźnię.

Obrazki "złotem" malowane - pobudzamy naszą wyobraźnię.

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 04.03.2014

Zajęcia plastyczne - trochę inaczej.

Na zajęciach plastycznych eskaowicze tworzyli obrazki ze złotych monet. Powstały złote rybki (ciekawe, czy spełnią się marzenia naszych dzieci), traktory, domki, kwiaty, koty, owieczki i inne stworki oraz budowle. Monety - materiał niecodzienny, nietypowy do tworzenia obrazów wzbudził w dzieciach wiele emocji, pobudził ich wyobraźnię do tworzenia. Prace nie były trwałe, ale pracujące z takim zapałem, radością i skupieniem na twarzach dzieci na długo zapadną w naszej pamięci.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.