Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Kuczynie
Warszawa 13.11.2015

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole

10 listopada 2015 r. w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Oprócz uczniów i nauczycieli pracujących w szkole w obchodach udział wzięli nauczyciele emeryci, rodzice i dziadkowie. Wszyscy w skupieniu obejrzeli montaż słowno- muzyczny przygotowany przez uczniów klas 4- 6 pod kierunkiem nauczycielki historii i języka polskiego pani Marzeny Śliwowskiej. Całość obchodów dopełniło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Była to wspaniała lekcja historii i patriotyzmu dla tych, którzy wzięli w niej udział. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania