Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. K. Makuszyńskiego w Wiechlicach
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

Warszawa 23.12.2015

Członkowie SKO z miłą chęcią uczestniczą w organizowanych przez szkołę akcjach. tym razem były to Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych weszły do kalendarza imprez organizowanych przez naszą bibliotekę  już kilka lat  temu i jak zawsze mają na celu promocję biblioteki , zachęcanie uczniów do czytania, rozwijania  ich  zainteresowań oraz korzystania z księgozbioru.

            Działania rozpoczęliśmy od przygotowania gazetki i plakatów informujących,  że tegoroczne święto będzie obchodzone pod hasłem: ,,Biblioteki szkolne rządzą”.

Przez cały październik uczniowie mogli brać udział w wielu ciekawych i atrakcyjnych przedsięwzięciach, takich jak:   ranking na ,,Najciekawszą książkę”, konkurs plastyczny na ,,Jesienną mandalę” czy  konkurs czytania wierszy a’vista.

            Gościliśmy panią Annę Pelc z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia w Wiechlicach, która czytała na głos rymowanki w klasach I-III i zachęcała do odwiedzin w swojej bibliotece.

Ważnym wydarzeniem było również pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników. Podczas uroczystości najmłodsi uczniowie naszej szkoły  obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczennice  z klasy VIa oraz dwie prezentacje multimedialne. Zapoznali się także z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci, regulaminem biblioteki i sposobem wypożyczania książek.

            Przeprowadziliśmy akcję ,,Czytanie dla przyjemności”. Uczennice klasy VI b przebrane za postacie bajkowe recytowały wybrane przez siebie wiersze i zachęcały najmłodszych do codziennego czytania krótkich tekstów.

Następnie ogłosiliśmy akcję „Podaruj książkę bibliotece”,  z której pozyskaliśmy ponad 30 książek. Ofiarodawcami byli uczniowie oraz rodzice. W każdej książce znajdzie się informacja , od kogo została podarowana.

            Przez cały październik trwał także „ Kiermasz bardzo taniej książki”,  który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Skarbonki w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny

10.12.2019
Wdaniach 6-7 grudnia aż 148 zuchów, harcerzy i instruktorów ze szczepu Memoria, który działa przy naszej placówce, wzięło udział w VII Biwaku Mikołajkowym, pod hasłem „Memoria Express”. Jak co roku, grzeczne dzieci odwiedził św. Mikołaj, który sowicie obdarował młodych ludzi podarkami, wśród których znajdowała się skarbonka na oszczędności, gdyż jak mówi jeden z punktów prawa harcerskiego „Harcerz jest oszczędny i ofiarny”.
Więcej Skarbonki  w prezencie rozdajemy, bo oszczędność promujemy" - Harcerz jest oszczędny i ofiarny