Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
"The Ant and the Cricket" . O tym jak Mrówka uczyła Świerszcza oszczędzać - przedstawienie o oszczędzaniu

"The Ant and the Cricket" . O tym jak Mrówka uczyła Świerszcza oszczędzać - przedstawienie o oszczędzaniu

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa im. J. Lompy w Lubszy
Warszawa 31.03.2016

12 lutego 2016 roku uczniowie klasy V wystąpili w przedstawieniu pt „The Ant and the Cricket”. Jest to znana bajka o lekkomyślnym świerszczu, który całe lato bawił się na łące i śpiewał. Tymczasem pracowita mrówka gromadziła zapasy na zimę. Gdy nadeszła jesień ...

świerszcz umierał z głodu i z zimna. Dobra mrówka ulitowała się nad biedakiem i podzieliła się z nim swoimi  plonami. I w ten sposób świerszcz nauczył się oszczędzania. Przedstawienie, zagrane w języku angielskim, bardzo podobało się widzom i uczestnikom. Było ono również elementem całorocznego konkursu „Dziś oszczędzam w SKO, jutro w Banku Spółdzielczym”. Wszystkim leniwym „świerszczom” dedykujemy słowa piosenki z przedstawienia: If there’s anything you want, you must work, they say and save a little something for a rainy day. If you want something spaecial, like brand new toys, save your money now, girls and boys. You can save money, you can save time, too. Do it now! It’s good for you! 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

26.10.2021
W ramach działań proekologicznych prowadzonych w naszej szkole nasi członkowie SKO udali się 12 października do Nadleśnictwa Pisz.
Więcej Wizyta w Nadleśnictwie Pisz!

Przyjęcie Nowych Członków SKO

26.10.2021
W październiku miesiącu oszczędzania do SKO przystąpiło sporo Nowych członków - wszyscy uczniowie klasy pierwszej oraz klas drugich. Ze starszych klas również mamy kilku nowych uczniów - chętnych oszczędzać swoje pieniążki w SKO.
Więcej Przyjęcie Nowych Członków SKO