Powrót do BlogowiSKO Szkoła Filialna w Sieroniowicach
O dzieciach z trisomią 21 nie zapominamy

O dzieciach z trisomią 21 nie zapominamy

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Filialna w Sieroniowicach
Warszawa 21.05.2020

i kolorowe skarpetki malujemy i zakładamy.

Choć mamy teraz nauczanie zdalne, w naszej SKO ciągle się dzieje. Nasza pani Opiekun przesłała nam na whatsapp materiały edukacyjne na temat dzieci z zespołem Downa, tzw. trisomią 21 chromosomu. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, na czym polega ten szczególny wygląd człowieka, z czym się wiąże i że istnieje wiele stereotypów na ten temat, które należy przezwyciężać. W ten wyjątkowy dzień ubraliśmy kolorowe skarpetki – najlepiej trzy na dwie nogi (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! Ale także pokolorowaliśmy na kolorowo skarpetki i inne plakaty promujące ten niezwykły dzień. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Ogólnopolska akcja #SadziMy

28.09.2020
Dnia 18.09.2020 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II edycji Ogólnopolskiej Akcji #sadziMy pod patronatem Pary Prezydenckiej RP. Akcja ma na celu przyczynić się do poprawy warunków naszego życia poprzez zwiększenie liczby drzew oraz obszarów zielonych.
Więcej Ogólnopolska akcja #SadziMy

Rower dla najlepszego SKOwicza

25.09.2020
Podczas uroczystego apelu SKO został podsumowany konkurs na najlepszego SKOwicza. Główną nagrodą był rower ufundowany przez Panią Prezes Banku Spółdzielczego w Olsztynku.
Więcej Rower dla najlepszego SKOwicza