Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Nowi członkowie SKO

Nowi członkowie SKO

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Wieleninie
Warszawa 23.10.2017

Pasowanie na ucznia i członka SKO

Tradycją Szkoły Podstawowej w Wieleninie jest uroczyste Ślubowanie Klasy I i przyjęcie do swojego grona nowych członków SKO. Tak stało się i w tym roku, w dniu 13 października 2017 roku. Był to dzień pełen wrażeń i wzruszeń, zarówno dla dzieci jak i rodziców. Podczas trwania tej uroczystości uczniowie otrzymali z rąk przedstawiciela B.S. w Poddębicach p. Anny Kozy książeczki SKO z 5-cio złotowym wkładem i prezenty ufundowane przez B.S. w Poddębicach. Jednak zanim poszerzyli szeregi SKO, musieli udowodnić przed zaproszonym przez opiekunki p. D. Kwiatosińską i M. Andrysiewicz zaprzyjaźnionego ,,Profesora Bankowości Spółdzielczej”, starszymi  członkami SKO i gośćmi Banku Spółdzielczego w Poddębicach, że są tego godni. No i udało się!  Wszyscy wyszli z tej próby zwycięsko! Pierwszaki pięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Wykazały się też dużą sprawnością fizyczną oraz sprawnie z zawiązanymi oczami rozpoznawały umieszczone w koszu dary jesieni. Bezbłędnie rozpoznawały monety i banknoty, nawet te o dużym nominale oraz z uśmiechem wypiły ,,kwaśny eliksir oszczędności”. Na pewno pomogła im obecność rodziców,  no i oczywiście trochę ,,Profesor Bankowości Spółdzielczej. Ale tylko trochę! Po uroczystym pasowaniu przez  p. dyrektor szkoły Elżbietę Goszczyk ,,magicznym piórem’’ i odciśnięciu swojego kciuka w kronice SKO  stały się pełnoprawnymi członkami SKO działającej przy SP Wielenin. Od Szkolnej Kasy Oszczędności otrzymali ,,skarbonki domki” z napisem „Zbieram na wakacje” przy pomocy której nauczą się oszczędzać i planować swoje wydatki. Natomiast za uzbierane pieniądze zaczną spełniać swoje marzenia. Pasowanie na ucznia-Maja.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”