Powrót do BlogowiSKO Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Lubczy
NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY

NIECODZIENNA LEKCJA PRZYRODY

Warszawa 01.03.2017

Naukowa epidemia, czary mary i alchemia.

1 marca uczniowie naszej szkoły mogli uczestniczyć w niecodziennej lekcji przyrody, przeprowadzonej przez Grupę Zaelektryzowani. W ramach tej lekcji uczniowie mogli zobaczyć niezwykłe eksperymenty chemiczne oraz poznać kilka tajników fizyki. Uczniowie mogli nie tylko zobaczyć eksperymenty, ale również wziąć udział w niektórych z nich. W programie znalazły się: lewitująca piłka, właściwości mieszanki propan butan, powstanie wodoru i dwutlenku węgla, zabawy z helem i tworzenie wiru wody w butelce. Mogli również sprawdzić na własnych strunach głosowych jak hel zmienia głos. 

Ta niecodzienna  lekcja przyrody bardzo podobała się wszystkim widzom. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Europejskie Dni Kodowania

23.10.2019
W dniach 5-20 października trwały Europejskie Dni Kodowania. Pamiętaliśmy o nich i wykonaliśmy pracę związane z odpowiednim kodowaniem.
Więcej Europejskie Dni Kodowania

Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”

23.10.2019
Matematyka „królowa nauk” kojarzy się uczniom z trudnymi i żmudnymi działaniami, złożonymi zadaniami tekstowymi. Aby ocieplić wizerunek tej pięknej, ale przez wielu znienawidzonej nauki, SKO-wicze klas Vb i VII wzięli udział w projekcie, którego celem było pokazanie piękna oraz interesujących własności nietypowych liczb.
Więcej Matematycznie zakręceni przedstawiamy „SZALONE LICZBY”