Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa w Orońsku im. Józefa Brandta
NASZA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

NASZA DZIAŁALNOŚĆ CHARYTATYWNA

Warszawa 26.04.2014

GÓRA GROSZA Kolejny raz włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, która polega na zbieraniu monet, w szczególności tych najdrobniejszych, które z łatwością można znaleźć w każdym portfelu czy skarbonce. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dzie

Bardzo zaangażowaliśmy się w zbiórkę nakrętek dla niepełnosprawnej 13 letniej  Małgosi chorej na przepuklinę oponowo – rdzeniową i wodogłowiem. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek zostaną przeznaczone na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Zbiórka nakrętek została ogłoszona jako konkurs międzyklasowy i patronat nad nim przejęło SKO.
Wyniki międzyklasowej rywalizacji zakończy się 31 maja . Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród nastąpi na akademii kończącej rok szkolny. Na dzień 30 kwietnia w tym konkursie prowadzi klasa II, tuż za  nią są klasy IV i I
 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

POZNAJ POLSKĘ

23.05.2023
W dniu 22 maja 2023r. uczniowie klas I-VII pod opieką pani dyrektor i wychowawców wyruszyli na wycieczkę do Kopalni Soli „Wieliczka” - jednej z największych atrakcji turystycznych w Polsce, najstarszego polskiego przedsiębiorstwa, które powstało w1250 roku. Wyjazd odbył się w ramach programu "POZNAJ POLSKĘ" finansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowe.
Więcej POZNAJ  POLSKĘ

Kto o zdrowie dba ten często w piłkę gra.

19.05.2023
Dnia 12.05.2023r. na kompleksie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu obył się GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ ROCZNIK 2010 I MŁODSI O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY WODZISŁAW. Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jednostki Ziemi Kieleckiej w Mierzawie oraz Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wodzisławiu. Finanse na nagrody dla uczniów pozyskano od Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wodzisławiu.
Więcej Kto o zdrowie dba ten często w piłkę gra.