Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 30.11.2014

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Była to piękna i wymowna w treści oraz przekazie lekcja żywej historii, podczas której przybliżono w bardzo obrazowy sposób losy naszej Ojczyzny  od momentu I rozbioru do wyczekiwanej przez Polaków przez 123 lata chwili odrodzenia się naszego państwa. Mogliśmy zobaczyć i podziwiać na naszej „scenie” szkolnej uczniów sugestywnie i w bardzo przejmujący sposób grających role zaborców, powstańców, żołnierzy, ale także polskich księży, nauczycieli, rodziców, którzy, pomimo zakazów polskiej mowy, krzewili i pielęgnowali dziedzictwo polskie, wspierali naród polski w walce z zaborcą. Oby jak najwięcej takiego angażowania dzieci i młodzieży w kultywowanie i propagowanie pięknej, choć bolesnej, historii Polski. Nie można jej zamykać w podręcznikach, salach muzealnych - ona musi być obecna w naszym życiu, z niej trzeba czerpać siłę i mądrość, bo naród bez historii staje się powoli martwym narodem.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

19.11.2019
W ramach edukacji ekonomicznej, która jest jednym z priorytetowych zadań MEN na obecny rok szkolny, w klasie IV b przeprowadzono lekcję wychowawczą pt „Reklamacji nie udziela się... ?”. Podczas zajęć wyjaśniono i przedyskutowano takie pojęcia jak konsument, zakupy, reklama, reklamacja, oszczędzanie, sortowanie śmieci, dbanie o ekologię itp. Kwestie wydawało by się proste, a jednak zupełnie nowe dla niektórych czwartoklasistów.
Więcej Jestem superkonsumentem i swoje prawa znam!

Brawo Lenka!

18.11.2019
Lenka z czwartej klasy pomogła osobom, które chorują na nowotwory.
Więcej Brawo Lenka!

Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

18.11.2019
Historia żyje w piosence” – taki właśnie tytuł nosił tegoroczny montaż słowno – muzyczny przygotowany i zaprezentowany przez zuchów i harcerzy z działającego przy naszej szkole 2.Szczepu Harcerskiego "MEMORIA". Cała zgromadzona publiczność, w tym przedstawiciele Sybiraków, władz wojewódzkich, powiatowych i  lokalnych, a także przedstawiciele działających na terenie sołectwa i sąsiednich miejscowości organizacji pozarządowych, rodzice i cała społeczność szkolna miała możliwość przenieść się w czasy, gdy mieszkańcy stolicy – poza bronią i podstępem - walczyli z Niemcami także dowcipem i piosenką, choć narażali się tym na surowe kary, a często także na śmierć.
Więcej Zakazane piosenki malowane słowem i obrazem - uroczystości rocznicowe posadzenia Dębów Pamięci i Sosny Syberyjskiej na terenie ZSP w Krzęcinie.

Finał Kasztanobrania

18.11.2019
Od około miesiąca uczniowie naszej szkoly brali udział w Kasztanobraniu. Udalo nam sie zebrać okolo 400kg kasztanów, które w ubiegły piątek 8 listopada zostały przekazane Kołu Łowieckiemu "Darz Bór".
Więcej Finał Kasztanobrania