Powrót do BlogowiSKO Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nagoszewce
Narodowe czytanie

Narodowe czytanie

Warszawa 04.11.2019

Podczas tegorocznej odsłony akcji Narodowego Czytania Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie, wybrała osiem lektur: - Dobra pani – Eliza Orzeszkowa; - Dym – Maria Konopnicka - Katarynka – Bolesław Prus - Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz - Orka – Władysław Stanisław Reymont - Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski - Sachem – Henryk Sienkiewicz - Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski.

6 września 2019 roku nasza szkoła wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej z siedzibą w Nagoszewie włączyła się do akcji wspólnie czytając jedną z proponowanych lektur. Uczniowie, Nauczyciele oraz Bibliotekarki przygotowały krótkie przedstawianie na podstawie utworu pt. „Sachem” Henryka Sienkiewicza.

Narodowe Czytanie to akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej narodowej tożsamości.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach