Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Najlepsze blogi na start!

Najlepsze blogi na start!

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Lisiowólce
Warszawa 07.11.2013

Konkursowe prace uczniów z klas IV-VI.

 Bardzo podoba mi się pomysł na bloga z Bankiem Spółdzielczym i SKO! Zastanawiałem się długo, kto mógłby go prowadzić. Ja, Zaskórniaczek, jestem bardzo chętny, ale wiem, że moje dzieciaki zrobią to o wiele lepiej!

Dlatego zaczynamy wielki internetowy konkurs na autora/ autorkę naszego bloga ze Szkoły Podstawowej w Lisiowólce. Czytajcie, oceniajcie, a po zakończenie konkursu odbędzie się głosowanie. Oto pierwszy wpis Gabrysi z klasy V:

 

Oszczędzałam cały rok z Zaskórniaczkiem i dlatego miałam wspaniałe przygody. W wakacje poleciałam do Evrenseki w Turcji. Spędziłam tam cudowny tydzień wraz z moimi rodzicami i siostrą. Największą przygodą był przelot spadochronem nad Morzem Śródziemnym. Nazywa się to ,,parasailing", a wrażenia były niezapomniane. Gdy byłam w powietrzu czułam, że mogę wszystko. Zwiedzałam także miasto Side, gdzie znajdują się ruiny starożytnego miasta. Kręcono tam sceny do filmu ,,Herkules" oraz ,,Gwiezdne Wojny". Płynęłam też przez ,,Green Canyon". Jest to sztuczne jezioro Oymapinar, które powstało w wyniku utworzenia tamy na rzece Manavgat. Tamę budowano, aż 20 lat. Jest ona ogromna I Ma 185 m wysokości.

Bardzo smakowało mi tureckie jedzenie. W Side częstowałam się lodami z koziego mleka. Gdy pewnego wieczoru byłam na kolacji, dostałam homara. Oczywiście, jak to przekorna jedenastolatka, nie chciałam tego jeść, ale gdy spróbowałam byłam zdziwiona jakie to dobre.

Dodam jeszcze, że ludność turecka jest sympatyczna i miła.
Te wakacje były niezapomniane......

Pozdrawiam Cię serdecznie Zaskórniaczku!

Gabriela


 


 

 

 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach

20.10.2020
W październiku społeczność naszej szkoły wraz ze Szkolnym Klubem Wolontariatu jak co roku przyłączyła się do akcji „Święty Mikołaj z Polakami na Kresach” zorganizowanej przez Towarzystwo Patriotyczne KRESY w Częstochowie.
Więcej Szkolny Kluba Wolontariatu - pomoc Polakom na Kresach