Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Nałęczowie
Nagrody rozdane!

Nagrody rozdane!

Warszawa 28.04.2017

Czternasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej "Świat w oczach najmłodszych"

Czternasta edycja Ogólnopolskiego Konkursu Twórczości Plastycznej "Świat w oczach najmłodszych", została oficjalnie zakończona. Tegoroczny konkurs odbywał się pod hasłem "W kwitnącym ogrodzie", a jego uczestnicy nadesłali 1422 prace.

Autorami prac były dzieci w wieku od 3 do 10 lat ze 175 placówek oświatowych, w tym z 88 szkół podstawowych, 54 przedszkoli, 2 żłobków i 28 ośrodków kultury, a 3 prace zostały zgłoszone indywidualnie. Na czwartkowym podsumowaniu stawiła się prawie połowa laureatów m.in. z Biłgoraja, Lublina, Puław, Nałęczowa, oraz szkoły w Długosiodle w województwie mazowieckim.

Wśród wręczających nagrody i składających gratulacje młodym plastykom byli patron honorowy konkursu, burmistrz Nałęczowa p. Andrzej Ćwiek i p. Roman Kręgiel, który ufundował nagrodę specjalną. Jury przyznało ją 9-letniej Julii Wójtewicz ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Juliusza Słowackiego w Toruniu. Z tej placówki pochodzi największa liczba tegorocznych laureatów.

Dziecięce wizje plastyczne oceniali w tym roku artysta grafik i wykładowca na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Adam Panek oraz artyści plastycy i nauczyciele Liceum Plastycznego w Nałęczowie - Łukasz Głowacki i Zbigniew Strzyżyński.

Uczestnicy czwartkowej uroczystości odebrali albumy, materiały plastyczne i pokonkursowy katalog. Po uroczystości na wszystkich chętnych czekał smaczny bigos.

                                                                            Kitka Oszczędzczka

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym problemem łamała sobie siódma klasa głowę.

12.11.2019
Klasa VII uczestniczyła w warsztatach, które miały uświadomić uczniom, jak różne są kryteria , którymi posługujemy się przy wyborze kont osobistych oraz jakie korzyści czerpiemy z posiadania konta bankowego, a jakie są tego minusy. Oprócz pogadanki na temat różnych produktów bankowych, uczniowie pracując w grupach, metodą burzy mózgów starali się dyskutować nad zaletami i wadami posiadania konta bankowego.
Więcej Czy warto mieć osobiste konto bankowe? – nad tym  problemem  łamała sobie siódma klasa głowę.

Wymień się - akcja ekologiczna

11.11.2019
W dniach 21-25.10.2019r. w naszej szkole odbyła się akcja Wymień się. Miała ona na celu danie drugiego życia niepotrzebnym przedmiotom.
Więcej Wymień się - akcja ekologiczna