Powrót do BlogowiSKO Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Nagroda specjalna artysty

Nagroda specjalna artysty

Wpis dodany przez szkołę Szkoła Podstawowa w Siemiechowie
Warszawa 30.05.2015

„W ziemi tarnowskiej Siemiechów. Moje Betlejem. Dom pod strzechą. Moja wieś…”

        20 V 2015r. gościliśmy w naszej szkole Pana Antoniego Marię  Kwieka - wybitnego malarza i poetę wywodzącego się z Siemiechowa. To syn ziemi tarnowskiej, który tu spędził dzieciństwo. Jako absolwent szkoły średniej opuścił rodzinne strony, wyjechał do Krakowa, gdzie przebywa do dziś. Bardzo chętnie jednak wraca do miejsc swojej młodości. Dlatego też chętnie przyjął nasze zaproszenie i zaszczycił nas swoją obecnością.

W ramach niniejszego spotkania odbyły się warsztaty plastyczne przeprowadzone przez naszego Gościa. Wzięli w nich udział uczniowie klas V i VI. Malarz zademonstrował, jak maluje, zdradził tajniki swojej pracy, zapoznał ze swoją ulubioną techniką malarską. Wszyscy z podziwem patrzyliśmy, jak z łatwością, w sposób spontaniczny malarz kładzie warstwy farby, z której powstają piękne pejzaże, kwiaty, zwierzęta… Pan Antoni przedstawił malowanie jako coś, co może praktykować dosłownie każdy.  Uczniowie, zainspirowani przez mistrza i pod jego czujnym okiem, mogli się sami o tym przekonać, wykonując swoje prace. Ta część warsztatów była dla nich największą frajdą.

Kolejnym punktem spotkania była 2. edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji naszego znakomitego gościa.  Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce: Martyna Lis,  II miejsce: Iwona Gucwa,  III miejsce: Natalia Wróbel. Wyróżnienia: Gabriela Łyszczarz,   Daria Zuchowicz.

Nagrodę specjalną przyznaną przez pana A. M. Kwieka  otrzymał  Paweł Oleksyk.   Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe . Pan Kwiek przyznał, że bardzo się wzruszył, słuchając tak pięknych interpretacji swoich wierszy. Wszystkim uczestnikom niniejszego konkursu serdecznie gratulujemy, życząc dalszego zapału do pracy i sukcesów na niwie recytatorskiej. Składamy również podziękowanie Panu Antoniemu M. Kwiekowi za miłe spotkanie, niecodzienną lekcję malarstwa, pracę w komisji oraz życzymy wiele radości i dalszych  sukcesów artystycznych. 

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki