Powrót do BlogowiSKO Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
Na odnowę zabytków cmentarnych zbieramy, bo o pamięć naszych przodków dbamy.

Na odnowę zabytków cmentarnych zbieramy, bo o pamięć naszych przodków dbamy.

Wpis dodany przez szkołę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzęcinie
Warszawa 04.11.2019

Co roku 1 listopada nasi członkowie SKO, będący harcerzami, kwestują wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Krzęcińskiej na rzecz renowacji zabytkowych pomników znajdujących się na parafialnym cmentarzu w Krzęcinie.

Jest to o tyle cenna inicjatywa, że na wielu z nich widać  odciśnięty  ślad historii. Nierestaurowane od lat, zapomniane, a często bezpotomne niszczeją na naszych oczach. Jednym z nich jest grobowiec rodu  generała Stanisława Hallera. Każda zebrana złotówka powoduje, że co roku odnawiamy jest kolejny zabytkowy fragment naszego cmentarza.

Pozostałe wpisy z tej kategorii

Mikołajki

11.12.2015
Do nas przybył Mikołaj, a wkrótce my będziemy Mikołajem.
Więcej Mikołajki

„Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

21.11.2019
20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych.
Więcej „Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF”

Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach

21.11.2019
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej w ramach akcji EDWARD (Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach) przeprowadzili wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej w Jelonkach działania profilaktyczne.
Więcej Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach